Sociální sítě a jejich význam

Dub 30, 2021 | Tipy a vysvětlení pojmů

Žijeme v době, kdy poštovní známka a korespondenční lístek naprosto ztrácí hodnotu. Žijeme ve světě, kdy „lajky“ a „komenty“ určují sílu lidského charakteru. Žijeme ve světě, kdy online někdy předbíhá offline. 

Nejsou socky jako socky

21.století určuje trendy směrem do onlinu. Není třeba nad tím věšet hlavu, ale naopak, jít s dobou a dělat svět sociálních sítí tím lepším místem pro život. Je důležité si uvědomit, že cílem IG a FB není vše negovat, hejtovat a honit si trika. Pojďme na to z druhé strany, od lesa. Můžeme ukazovat naše hodnoty, sebeprezentace, nabízet služby a zároveň si kupovat služby ostatních. Může jít vlastně o takový výměnný obchod.

Sociální sítě vytváří neuvěřitelné spektrum možností, ze kterých můžeme těžit. V minulosti bylo nutné investovat do množství billboardů, PR materiálů, ale dnes? Dnes stačí hezký profil, srozumitelný tone of voice a tah na branku. K podnikání nepotřebujete zpočátku nic moc navíc.

 

Pojďme se tedy ponořit hlouběji. 3,2,1 NÁDECH.

 

Funkce sociálních sítí

Jednou z předních funkcí sociálních sítí, která může posunout váš projekt o level výš je potenciál šíření vašeho obsahu napříč sociální sítí. Lidsky řečeno, dokážete svůj produkt protlačit mezi obrovskou masu lidí a to vše jen díky dobře zvoleným hasthagům, popiskům, hezkým fotografiím a příjemnou aktivní komunikací. Dejte si pozor na přesycení. Je sice dobré podprahově svůj produkt „podsouvat“, ale co je moc to je moc. Asi ani vy sami nemáte rádi taktiku Horsta Fukse, který prodává dechberoucí hrnce s imaginárním nožem na krku. Tak prosím pěkně tudy ne.

Zkrátka používejte vaše sociální sítě tak, jako byste jednali ‚face-to-face‘. Buďte aktivní a kreativní. Vytvářejte kvalitní obsah, který vaše cílová skupina chce vidět.

IG nebo FB?

Klidně oboje! Myslete však na to, že každý z nich má jinou cílovou skupinu. Facebook je jakási virtuální putika, kam si chodí lidé povídat, trošku i „drbat“, hodnotit a hlavně diskutovat. Instagram je místo pro kochání, nakupování a obdivování. Přizpůsobit obsah je tedy nemuro uno ve vaší strategii.

Příště se podíváme konkrétně na to, jak být úspěšný na Instagramu.