Jak je důležité míti logo

Dub 27, 2021 | Tipy a vysvětlení pojmů

Proč je důležité kvalitní logo?

Protože nikdo nechce chodit ve špatných botách a děravém tričku. Ano, na zahradu dobrý, ještě poslouží, ale na každodenní sebeprezentaci? To určitě ne. A s logem je to v podstatě to samé v bledě modrém. Pokud chcete, aby za něco stálo a prezentovalo vás, musí mít grády.

Stejně jako je ruka součástí vašeho těla, tvoří logo nepostradatelnou část puzzle vaší značky. Je to grafický symbol, vizuální zkratka, díky které se lidem vryjete do paměti. Je to vaše firemní identita.

Jak by mělo správné logo vypadat?

To byste měli vědět vy sami. Jaké barvy vaši firmu prezentují? Co chcete klientům říci? Jaké je vaše know how? V čem jste originální? To jsou otázky, které byste si měli před tvorbou loga klást a zároveň na ně odpovídat. Nekopírujte, inspirujte se. Výsledek by měl být originální, neotřelý a hlavně VÁŠ.

Co dodržovat?

BARVY
Jak bylo již řečeno, barevnost udělá buď hodně muziky a nebo naopak, naseká velkou neplechu. Nepodceňte to. Důležité je, že všechny křivky musí být logické a přesné. Jednotlivé barvy jsou stanoveny systémem přímých barev Pantone (5 024 barevných definic vychází z 15základních barev – pro tisk, textil a umělé hmoty). A jdeme dál. V barevném prostoru CMYK (výtažkové barvy obsahují 4 hodnoty – pro barevný tisk). Také použitím modelu RGB (3barevný model sčítání světla – pro monitory). Lze definovat i HEX označení (RGB barvy jako šestimístné hexadecimální číslo – pro web). Pokud je toto již moc, ukažte to svému grafikovi, on bude vědět více.

PROPORCIONALITA A RESPONSIVITA
Ne, to není zaklínadlo ze Saxany, to je realita. Logo musí být stejně čitelné a reprodukovatelné i v malých velikostech. I na propisce. A z toho důvodu je důležité, aby mělo svoje responsivní varianty.

Myslete na to, že logo by mělo tedy být:

  1. Zapamatovatelné
  2. Jednoduché
  3. Originální

Zkrátka a jistě, podle loga si vás lidé zapamatují. Chtějte aby vás znali jen v tom nejlepším slova smyslu 🙂